TATA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2010. január 26., kedd 10:41

1848-as emlékművet állítanak a tatai várban
A Tatai Polgári Körök Szövetsége kezdeményezésére az 1848-as forradalom és szabadságharc tiszteletére állítanak emlékoszlopot 2010 márciusában a tervek szerint, tájékoztatott Horváthy Lóránt alpolgármester. A tisztelgés a tatai hősöknek és a Tatán, valamint a város környékén lezajlott harci eseményeknek szól, s régi vágyat vált valóra. Gyulavári Pál szobrászművész készíti el a művet, amelynek kicsinyített mását a Magyary Zoltán Művelődési Központban tekinthetik meg az érdeklődők.

A mintegy másfél méter magas kőoszlopon leeresztett szárnyú bronz turulmadár pihen, az oszlop testén nemzetiszín csík fut spirálisan felfelé. Az egyszerű, mégis elegáns alkotásra adományokat is köszönettel elfogadnak, magánszemélyként, közösségként, vállalkozói támogatásként az emlékoszlop kivitelezésének és felállításának költségeihez. Banki átutalás esetén a Szövetség Tatáért Alapítvány számlaszámára utalható a felajánlott összeg: 63200119-14925968. Csekkeket a művelődési házban találnak azok, akik inkább így adakoznak.