MÁTRAVEREBÉLY KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2013. október 14., hétfő 22:49

Két díj egy nap alatt! - Egyedülálló szakmai elismerés Mátraverebély Önkormányzatának
A települési Önkormányzatok Szövetsége által kiírt Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok HELYI  ESÉLYEGYENLŐSÉGI LEHETŐSÉGEK PROGRAMJÁNAK I. helyezettje lett Mátraverebély Önkormányzata az un. “Verebélyi modell” pályázatával, mely 1 millió forintos díjjal járt. A díjat az Emberi Erőforrások Minisztériuma ajánlotta fel, és Sztojka Attila Emberi Erőforrások Minisztériuma Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkárságának főosztályvezetője adta át. E program keretében került bemutatásra a jobbagyféltekés rajzoktatás is, melyről korábban lapunk is részletesen beszámolt.

Mátraverebély polgármestere, Seres Mária lett 2013-ban a magyar Territoria Innovációs Díj nyertese, és ennek köszönhetően az önkormányzatnak lehetősége nyílt pályázni a “Territoria Europe” Innovációs Díjra nevezni. Ennek eredményhirdetése 2013. november 13-án lesz Párizsban.

3 csatolt kép Az EMMI képviseletében Sztojka Attila adta át a díjatdíjazottakSeres Mária polgármester és Győrfi Erzsébet jegyző