Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége
2013. október 18., péntek 10:25

Ülésezett az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) ülésére a Belügyminisztériumban került sor. Az ÖNET ülésének fő napirendi pontja Magyarország 2014. évi költségvetéséről szóló T/12415. számú törvényjavaslat önkormányzatokat érintő kérdéseiről folytatott konzultáció volt.

A kormány képviseletében Tállai András, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára és dr. Berczik Ábel, a Nemzetgazdasági Minisztérium kincstárért felelős helyettes államtitkára tájékoztatta a jelenlévő hét országos önkormányzati szövetség vezetőit.

Az ÖNET ülés végén Schmidt Jenő, a TÖOSZ elnöke átadta Tállai András önkormányzati államtitkárnak a négy szövetség (a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ), a Magyar Faluszövetség (MFSZ), a Községek, Kistelepülések és Kistérségek Országos Önkormányzati Szövetsége (KÖSZ) és a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ)) észrevételeit tartalmazó közös állásfoglalást.

A négy országos önkormányzati szövetség észrevételeit tartalmazó dokumentum mellékelve.

1 csatolt dokumentum Országos önkormányzati szövetségek állásfoglalása