BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2010. február 4., csütörtök 13:46

Békés Város Díszpolgára és Békés Városért kitüntetésekre vár javaslatokat az önkormányzat
2010. április 15-én ünnepli Békés várossá nyilvánításának 37. évfordulóját.

Békés Város Önkormányzata ez alkalomból ismét át kívánja adni két kitüntetését: a Békés Város Díszpolgára címet, illetve a Békés Városért kitüntetést.
A kitüntetésre a képviselő-testület tagjai, tisztségviselői, bizottságai illetve a gazdálkodó szervezetek, intézmények és társadalmi szervezetek tehetnek javaslatot.

A cím azon személyeknek vagy kollektíváknak adható, akik a város gazdasági, társadalmi fejlődése, a kulturális és a művészeti élet területén, valamint a lakosság érdekében hosszabb időn át végzett tevékenységükkel kimagasló érdemeket szereztek.

A javaslatnak tartalmaznia kell a kitüntetésre javasolt:
      -   személyi adatait, illetve a felterjesztő pontos megjelölését,
-   az adományozás alapjául szolgáló tevékenység vagy alkotás részletes ismertetését és
    méltatását.

A jelöléseket 2010. március 10-ig kell benyújtani Izsó Gáborhoz, Békés Város Polgármesteréhez.