GYŐR-MOSON-SOPRON VÁRMEGYEI ÖNKORMÁNYZAT
2010. február 11., csütörtök 13:26

Egy napig újra lobog a zöld zászló
Február 11-e a „betegek világnapja”. Ennek alkalmából a Stratégiai Szövetség a Magyar Kórházakért Egyesület felkérte az egészségügy valamennyi szereplőjét, hogy ezen a napon zöld zászló intézményi kihelyezésével, illetve zöld szalag önkéntes viselésével hívja fel a figyelmet a betegek, a betegellátók és a betegellátás tragikus helyzetére Magyarországon.
A felhíváshoz a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház is csatlakozik azzal, hogy ezen a napon kihelyezi a zöld zászlót az intézmény homlokzatára. A megyei kórház fenntartója, a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat - egyetértve a felhívásban foglaltakkal, a szolidaritás jeleként – szintén kihelyezi ezen a napon az önkormányzati hivatal épületére a zöld zászlót.