Önkormányzati Minisztérium
2010. február 15., hétfő 08:57

Miniszteri elismerés a Haitin tevékenykedő mentőcsapat tagjainak
Varga Zoltán önkormányzati és Székely Tamás egészségügyi miniszter – ünnepélyes keretek között – elismerésben részesítette mindazokat, akik a magyar kormányzat egészségügyi csoportjának tagjaként, közreműködőjeként részt vettek az év eleji Haiti földrengés következményeinek felszámolásában, az emberéletek mentésében, a segítségnyújtásban.

Bátorságért érdemjelet kapott

·        Jackovics Péter József pv. őrnagy, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság osztályvezetője, csapatvezető;
·        Bozó Gyula, az Országos Mentőszolgálat mentő szakápolója;
·        Dr. Böjte József Attila háziorvos;
·        Lukács András, az Országos Mentőszolgálat mentő tisztje;
·        Moga Istvánné nefrologiai szakápoló;
·        Dr. Pék László, az Országos Mentőszolgálat Főigazgatósága Oxyológiai Módszertani Központ vezető főorvosa és
·        Novák András, a Magyar Televízió Zrt. Híradó Főszerkesztőség szerkesztő-riportere.

Zsolnay váza emléktárgyban részesült Dr. Fodor Erika, a Külügyminisztérium szakmai főtanácsadója.

Budapest, 2010. február 12.

Önkormányzati Minisztérium
Sajtó és Kommunikációs Főosztály