GÖD VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2014. május 23., péntek 14:56

Huszárok és cowboyok a hétvégi gödi lovasprogramokon
Idén is az alsógödi Szálender Lovastanya adja a helyszínt a 2014-es Western Kupasorozat nyitó fordulójához. A rendezvényhez lovas tájékozódási verseny is kapcsolódik.

A május 24-25-ei események alkalmával a szervezők minden korosztály számára gondoskodnak megfelelő programról, büféről.

„Első alkalommal fordul elő, hogy a western-számok mellet közös versenyt rendezünk a parancsőrtiszti szolgálat versenyzőinek is, akik egy tájékozódási terepversenyen mérkőzhetnek, Katona Sándor szervezésében. Érdekes színfoltja lesz a rendezvénynek, amikor a huszárok és a cowboyok egyszerre mérhetik össze lovas tudásukat. A versenyek nyitottak, tehát minden olyan versenyzőt, akiknek lovai az előírt állategészségügyi előírásoknak megfelelnek, szeretettel várunk” – invitál Pető Zoltán főszervező.

"Csütörtökön megnéztük a terepet, a sok eső után tartottunk attól, hogy nagy sár lesz, de jelenthetjük, minden rendben van, a versenyt megrendezzük!" - tette hozzá Katona Sándor.

A megnyitóra szombaton reggel háromnegyed tíztől kerül sor. Az eseményen részt vesz Markó József, Göd polgármestere is.