BUDAPEST FŐVÁROS XVIII. kerület - Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata
2014. június 4., szerda 14:33

Vasvári Pál Napok a XVIII. kerületben
Immár harmadik alkalommal rendezi meg a hagyományőrző Vasvári Pál Napokat Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc- Pestszentimre Önkormányzata és a Vasvári Pál Polgári Egyesület június 6-8. között.
A fesztiválon az elmúlt évekhez hasonlóan kiemelt figyelmet kap a katonai hagyományőrzés, valamint az első világháború kitörésének százéves évfordulóját kísérő megemlékezés. A Magyar Honvédség aktív részvételével saját toborzósátor és katonazene színesíti a rendezvényt. A ‘48-as hagyományőrző huszárok és tüzérek segítenek felidézni a forradalom és szabadságharc, valamint Vasvári Pál emlékét.

A háromnapos rendezvény számos programot kínál, kézművesvásár, állatsimogató, kosaras körhinta várja a gyerekeket, lesz 1848-as huszártábor-bemutató, toborzó, korabeli jelmezpavilon, vásári komédia, a színpadon pedig mindhárom napon színvonalas előadók koncertje várja a közönséget.

Részletes program a mellékelt link megnyitásával olvasható.