TÉGLÁS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2014. június 17., kedd 12:45

I . Téglási Házi Ízek versenye
Városunkban május 30-án első alkalommal került megrendezésre a házi ízek versenye. A versenybe négy kategóriában volt lehetőség benevezni: lekvárok/jamok, sós-édessütemények, torták.
Az eredményhirdetéskor köszöntőjében Vatai Imréné címzetes főjegyző a verseny fővédnöke elmondta, hogy Önkormányzatunk az elmúlt 20 évben rendezvényein keresztül törekedett a hagyományápolásra, a régi szokások felelevenítésére és a népi hagyományok átadására, átörökítésére. Ezzel a versennyel azt szerettük volna elérni, hogy a téglási családok édes/sós ízeit ismertessék meg egymással. Hiszen minden ember életében vannak olyan ízek, melyeket gyerekkorától hordoz magában. Minden ember féltett emlékei között őrzi édesanyja, nagymamája „ízeit”. Mi nők egymás között megbeszéljük saját receptjeinket, cseréljük őket és megosztjuk egymással a konyhai praktikákat is.
A zsűri elnöke Gara Gyula mestercukrász volt, Debrecen emblematikus cukrászdájának tulajdonosa. A díjak átadásakor gratulált minden résztvevőnek, nagyon örült annak, hogy a lekvár kategóriában 26 féle lekvár volt. Ezen kívül 13 féle sós sütemény, 22 féle édes sütemény és 8 különböző ízesítésű torta. Gratulált a szervezőknek, hogy első alkalommal ilyen szép számban neveztek be.
A verseny helyszíne a Bárczay Anna Városi Óvoda aulája volt és a lebonyolításba is nagyon sok segítséget nyújtottak az óvodapedagógusok.

Az eredmények a következők:

Jam/lekvár:

I. Nagyné Kemecsei Edit (sárgabarack)
II. Árva Istvánné (szilva)
III. Esze Sándorné (sárgabarack)
Különdíj: Petőházi Béláné (fontos alma)

Sós sütemények:
I. Tóth Imréné (sajtos kifli)
II. Árva Istvánné (kapros háromszög)
III. Tóth Imréné (krumplis pogácsa)
Különdíj: Árva Istvánné (elefánt fül)

Édes sütemény: