BUDAPEST FŐVÁROS XIII. kerület Önkormányzata
2014. június 19., csütörtök 11:04

Ismét beindult a nyári gyermekétkeztetés
25 ezer adag étel 2014 nyarán

A szociálisan hátrányos helyzetű szülőknek és gyermeküknek segít nyári szünidőben nyolcadik éve az önkormányzat. A szolgáltatást az eltelt időszakban mintegy háromezer gyermek vette igénybe, összesen 133 ezer ebédet elfogyasztva. Ez év nyarán 54 napig lesz nyári meleg ebéd, napi 470 adagot biztosítva.

2014. június 18-án dr. Tóth József polgármester ismertette az étkezéssel kapcsolatos főbb kerületi tudnivalókat. A Tüzér utcai Prevenciós Központ nemcsak ételosztásával segíti a családokat a nyári szünetekben. A szabadidős foglalkozásokkal hasznosan töltik el a hétköznapokat, csökkentve a csellengők számát. Az önkormányzat margitszigeti napközis táborban is fogadja a gyermekeket. Az első turnusban 180-an kezdték meg a napközis tábort a Margitszigeten, ahová külön busszal juttatják el az iskolákból a gyerekeket augusztus 20-ig.

A kisebb ünnepségen a résztvevők az Ének-zene és Testnevelési Általános Iskola tanulója, Kerekes Vivien előadásában hallhattak egy vidám nyári verset.