BUDAPEST FŐVÁROS XXI. Kerület - Csepel Önkormányzata
2014. szeptember 12., péntek 09:19

Bűnszövetség alakult Csepelen
Kibújt a szög a zsákból: a Nemzeti Választási Iroda adatai alapján kiderült az igazság, hogy Szenteczky János, a csepeli MSZP pénzügyi bűncselekmények elkövetésével vádolt elnöke áll Horváth Gyula polgármester-jelölt mögött. Miközben ő a második a balliberális pártok kompenzációs listáján, az elmúlt hónapokban bújtatták, sőt még le is tagadták, hogy képviselő-jelölt lett.
Csepelen ma sokfelé látni megújult lakóházakat, új utakat, 52 kilométer hosszan új csatornázást, harminc éve eltűnt virágágyásokat és felújított parkokat - még uszoda is van, mint régen volt. De nem innen indult a fideszes vezetésű önkormányzat 2010-ben. Az MSZP-s vezetés akkor 3,8 milliárd forintos költségvetési hiánnyal adta át a kerületet. A hiány év végére elérte volna a 4,2 milliárd forintot, amivel Csepel fizetésképtelenné vált volna. Kerületünk az MSZP-SZDSZ-hez szorosan kötődő korrupció miatt 10,2 milliárd forintos vagyonvesztést is elszenvedett. A lepusztult lakótelepek közötti parkok tele voltak szeméttel, hajléktalan-tanyákkal és koldulókkal, a "balliberálisok" a lakásokat rászorulók helyett a gazdag haverjaiknak utalták ki. 
A korrupció-gyanús szerződések megszüntetésével és a pénzügyek rendezésével Csepel önkormányzata évente több, mint kétmilliárd forintot takarított meg. Ez a megtakarítás forintra pontosan kimutatható a költségvetésből. Négy év alatt a hiányból 1,4 milliárd forintos költségvetési többletet értünk el. Ma nyolcszor több fizikai munkás dolgozik kerületünk szebbé és élhetőbbé tételén, mint 2010-ben. A megtakarított milliárdokból kifizethettük az adósságokat, megkezdtük az évtizedek óta várt csepeli fejlesztéseket, köztük a rendvédelem és az egészségügy megerősítését is. A legbüszkébbek arra vagyunk, hogy Csepel ismét a csepelieké lett. Újra fejlődő és élhető kerületté váltunk, ahol a parkokban bogáncs helyett virágok nőnek, hajléktalan-tanyák helyett fitnesz-gépek, BMX-pálya és parti sétaút. Megújult és megszépült, otthonosabbá vált környezetünk. Nem csoda, hogy sikerült megfordítanunk a vagyonvesztést is: Csepel vagyona több mint kétmilliárd forinttal gyarapodott.
Az egymást is gyűlölő balliberális pártok most erre vetettek szemet. A gatyáig eladósodott MSZP, DK és Együtt-PM szövetséget kötöttek arra, hogy ismét megkaparintsák a csepeli adófizetők pénzét, és pártjaik pénzéhségét csillapítsák az általunk rendbe tett költségvetésből, az általunk gyarapodásnak indult vagyonból. Horváth Gyula, a polgármester-jelöltjük annak idején, alpolgármesterként csak a Csepeli Kórház bezárásában és a ferencvárosi gettók áttelepítésénél jeleskedett. Ő ahhoz ért. Ezért kell nekik a másik "szakértő", a Csevak egykori vezérigazgatója, a pénzügyi bűncselekményekkel vádolt Szenteczky János, akihez a kerület 10,2 milliárd forintos vagyonvesztése is szorosan köthető. 
2014. október 12-én lejár polgármesteri hivatali időm. Büszkén vállalom az elmúlt négy év kőkemény városfejlesztő munkáját, Csepel gyarapodását, megszépülését. Rendkívüli módon sajnálnám, ha kerületünket az egymással harcoló balliberális bűnszövetség kaparintaná meg, hogy mindazt a munkát, fejlődést, amit a csepeliekkel elértünk, könnyedén zsebre tegyék. Ezért arra kérem az otthonukat szerető csepelieket, hogy jól gondolják végig kikre, mire szavaznak 2014. október 12-én. A múlt erői vissza kívánnak jönni, és el akarják venni mindazt, amit az elmúlt négy évben összefogással elértünk! Meggyőződésem, hogy Csepel most nem lehet ellenzékben: a fővárossal és a kormánnyal összefogva tudjuk elérni, hogy az elkövetkező években folytatódjon az a fejlődés, ami 2010-ben megkezdődött.
Budapest, 2014. szeptember 11.
Németh SzilárdCsepel polgármestere
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.