REGÉC KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2014. szeptember 21., vasárnap 14:28

Kezdetét veszi a várépítés Regécen
Még a tavalyi évben született döntés arról, hogy Regéc Várának délkeleti bástyája jelentős visszaépítéssel járó állagvédelmet kap. A jó együttműködés jegyében Regéc Község Önkormányzata elkészíttette a beruházás terveit, a kivitelezés költségeit a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vállalta. Sürgető a feladat, hiszen a bástya nyugati falán igen jelentős, több tíz tonnás szakasz repedt le, ami szinte a csodával határos módon eddig még nem zuhant a várárokba. Ha még néhány napot kibír, akkor már nem is fog, hiszen a szakemberek hamarosan rögzítik az elmozdult tömböt, és speciális technikával egybefalazzák a stabilan álló részekkel. A bástya szükséges szintű régészeti feltárása ebben az évben ugyan elkészült, de a délkeleti sarok alapjait sok küzdelem után csak az elmúlt napokban sikerült megtalálni. Ezt a három méter falvastagságú bástyasarkat annak idején szikláig lerobbantották. Most, hogy végre sikerült minden ponton fellelni a korabeli falsíkokat, így indulhat a falazás, ami várhatóan november hónapban fog befejeződni. A több tízmillió forint értékű beruházás következtében ismét nagy értéket képviselő helyreállítás valósul meg Regéc Várában, ami a műemlék megmentése mellett minden bizonnyal újabb élményeket nyújt majd a látogatóknak is. Ennél is nagyobb élményeket jelentő helyreállítás is indul hamarosan a várban, minek következtében már kiállító terek, tárlatok, rendezvénytér és új látogatófogadó létrehozására is sor kerül. Regécen új csodák születnek.