KUTASÓ KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2010. február 24., szerda 11:59

Új Körjegyzőséget alapítottunk, kutasói örömök és hírek.
Kutasó önkormányzata tavaly december 31-ével kilépett az alsótoldi székhelyű körjegyzőségi társulásból, hogy 2010. január elsejével új körjegyzőséget alapítson Nógrádsipek székhellyel Cserhátszentiván, és Bokor községek önkormányzataival. Cserhátszentivánon az új körjegyzőség területi irodája működik, ahol kettő köztisztviselő dolgozik, egy igazgatási és egy pénzügyi előadó.   Körjegyzőnk dr. Kiss Tamás.  Az új körjegyzőség éves költségvetése évi 15 millió forint, a Kutasóra eső rész évi 1.980.000 Ft. Az új társulás évi 6 millió forint állami támogatást kap.

Örömteli statisztika
A körjegyzőségben lévő hat település adatai:

Település neve      Állandó lakosságszám  A 0-18 évesek száma
Alsótold26231
Bokor                    14117
Cserhátszentiván   152 7
Felsőtold               16822
Garáb                        62 4
Kutasó                   11822

Úgy gondoljuk, hogy a többiekhez viszonyítva és a körülményekhez képest, településünk jól áll eme statisztika adatai alapján, és ez ok az örömre ebben a nehéz helyzetben.
 Jelenleg Kutasó község lakossága 118 fő.
Az elmúlt 3 évben három összesen 8 gyermekes család települt be a községbe, és azóta kettő családban kettő gyermek született, már kutasói lakosként. Illetve hosszú idő óta egy törzsgyökeres családban is született egy gyermek.
Örülünk annak, hogy élhetőnek és vonzónak találják településünket, amely teljes infrastruktúrával (még szennyvíz csatorna haálózattal is) rendelkezik, illetve új játszótérrel.
2002-ben Kutasó lakossága 97 fő volt, és 12 fő a 0-18 évesek száma.
Dolgozunk tovább Kutasó gyarapodásáért.