GILVÁNFA KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2014. október 29., szerda 15:49

SZOCIÁLIS TÜZIFA-TÁMOGATÁST KAP GILVÁNFA
Összesen 2.068 önkormányzat részesül szociális tűzifa-, illetve kőszéntámogatásban Pintér Sándor belügyminiszter döntése alapján; a tárcavezető hárommilliárd forintot osztott fel a települések között - mondta el Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára.

A program a rezsicsökkentés része, a kistelepüléseken élő legrászorultabbak akár 20 ezer forintot is megspórolhatnak vele.
Az önkormányzatok helyi rendeletük szerint osztják szét a tüzelőanyagot, előnyt élveznek a kisnyugdíjasok és a halmozottan hátrányos helyzetű, gyermeket nevelő családok.
Háztartásonként legfeljebb 5 köbméter tűzifát vagy 10 mázsa szenet lehet igényelni.
Az önkormányzatoknak 2015. február 15-éig kell eljuttatniuk a tüzelőt a lakosságnak, az elszámolás határideje április 15.
A helyi önkormányzatok 2014. évi szociális tüzelőanyag támogatásáról szóló döntés szerinti összeg
GILVÁNFA esetében 2.057.400,- Ft lesz.