TISZAKÉCSKE VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2014. november 24., hétfő 13:31

Megújult a tiszakécskei szociális otthon
Befejeződtek a tiszakécskei, Vörösmarty utcai szociális otthon épületének korszerűsítési, bővítési munkálatai.

Az Új Széchenyi Terv Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretén belül Tiszakécske Város Önkormányzata 76.508.690- Ft. összegű 100%-os vissza nem térítendő támogatást nyert erre a projektre.
A TIOP-3.4.2-11/1-2012-0260 azonosító számú, a „Tiszakécskei szociális otthon korszerűsítése” elnevezésű beruházás keretében megvalósult a Vörösmarty utcai szociális otthoni épület tetőterének beépítése, amelynek köszönhetően 22 új férőhely létesült. Ez lehetővé tette a korábban a Kossuth utcai telephelyen lévő 22 idős korú lakó elhelyezését. Megépültek az intézmény működéséhez szükséges orvosi és betegszobák, vizes helyiségek. Az épület akadálymentesítése az előírásoknak megfelelően megtörtént. Akadálymentes vizes helyiségek és lift került kialakításra.
Megvalósult a teljes Vörösmarty utcai épület hőszigetelése és nyílászáróinak cseréje, ezáltal összességében 42 db bentlakásos intézményi férőhely került korszerűsítésre.