BUDAPEST FŐVÁROS XVIII. kerület - Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata
2014. november 24., hétfő 17:17

Ünnepélyes keretek között kezdte meg munkáját a XVIII. kerület új Képviselő-testülete
Ünnepélyes keretek között tartotta meg alakuló ülését Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzat Képviselő-testülete november 24-én.

Az ökumenikus áldást követően a polgármester Ughy Attila és a képviselők eskütétele következett.
„Újra itt, egymás között, egymással, a kerületért – kezdte ünnepi köszöntőjét Ughy Attila polgármester. – A négy évvel ezelőtt meghirdetett változás, felzárkózás, gyarapodás éve után most, 2014-ben a folytatás évét kezdhetjük meg. Az idei választásokat a Fidesz-KDNP pártszövetség magabiztosan, kérdések és kételyek nélkül nyerte meg. A kerület választói ezúttal is azokra bízták a vezetés, akik az elmúlt években a jó gazda szorgalmával, a kerület iránti alázattal végezték a dolgukat. Az első szó tehát most a köszöneté". A polgármester végül megfogalmazta saját ars poeticáját:
„Jómagam Mindenható előtti megítélése attól függ, hogy mit teszek másokért. Kérem önöket, hogy ezt az utolsó félmondatot jegyezzék meg, és ezt tartsák magukra nézve is érvényesnek" – szólt a képviselőkhöz.
A testületi ülés napirendi pontjai között szerepelt a grémium saját szervezeti és működési szabályzatának elfogadása, valamint az alpolgármesterek szavazás útján történő megválasztása. Az ülésen esküt tettek a bizottságok külsős tagjai is, ezzel hivatalosan lezárult a képviselők és városvezetők beiktatása. A következő 5 évben a 21 fős testület munkáját 6 bizottság fogja segíteni, amelyek egyenként hét fővel működnek majd.
A városvezetés tagjai
Ughy Attila – polgármester
dr. Lévai István Zoltán – általános alpolgármester; feladatkörök: városüzemeltetés, városgazdálkodás, vagyongazdálkodás, tulajdonosi jogok, közbiztonság, szabadidő és sport, Pestszentimrei Városrészi Önkormányzat, peres ügyek
Dömötör István – alpolgármester; feladatkörök: szociális és lakásügyek, egészségügy, környezetvédelem