BUDAPEST FŐVÁROS XIII. kerület Önkormányzata
2014. december 8., hétfő 15:56

Folytatódott a faültetés a XIII. kerületben
150 fa az új termés

2014 őszi időszakában 150 fát ültetett el az önkormányzat a kerület számos pontján. Jelentős számban a Gömb, a Röppentyű és a Madarász utcákban. Az őszi ültetés költsége több mint 10 millió, az egész évi 269 egyed ültetése meghaladta a 21 millió forintot. Az újonnan beültetett várostűrő utcai sorfák 4-6 cm  törzsátmérőjűek, közöttük elsősorban kőrisek, mezei juharok, hársak és lepényfák találhatók.

A földlabdával történő ültetés mellet az ültetések során a kitermelt föld helyére termőföldet töltöttek, a fák megfelelő fejlődésének biztosítása érdekében. A fahelyek későbbi öntözését gégecső segíti, a szélnyomás ellensúlyozására a fákat 3 db, léckerettel összefogott támrúdhoz rögzítették. A fagyvédelem érdekében a fák a törzs körül földkupot kaptak.