BUDAPEST FŐVÁROS VIII. kerület - Józsefváros Önkormányzata
2014. december 13., szombat 15:15

Magyar Örökség díjat kapott a józsefvárosi Százados úti Művésztelep
Magyar Örökség díjjal tüntette ki a józsefvárosi Százados úti Művésztelepet a Magyar Örökség és Európa Egyesület. A rangos díj annak elismerése, hogy a művésztelep jelentős szerepet tölt be a művészeti életben.
A Százados úti Művésztelep Európa legrégebbi, folyamatosan működő művésztelepe és Budapesten a mai napig egyedülálló. Ma 37 műteremlakás van a telepen, ahol a művészek a képzőművészet és iparművészet legkülönbözőbb területein alkotnak. 1997-ben megalapították a Század úti Művésztelep Egyesületet, mely rendszeresen kiállításokon mutatja be az itt születő alkotásokat. A műfaji sokszínűségre jellemző, hogy egymás mellett dolgoznak szobrászok, festők, fotóművészek, restaurátorok, üvegművészek, grafikusok. A telepen egész művész dinasztiák nőttek fel, itt élt és dolgozott többek között Búza Bama, Kádár Béla, Kákonyi István, Kamotsay István, Kisfaludy Stróbl Zsigmond, Makrisz Agamemnon.

Józsefvárosi Polgármesteri Hivatal Kommunikációs Iroda