KAZINCBARCIKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. február 23., hétfő 10:38

Tájékoztatási küszöbérték felett a szállópor koncentráció Kazincbarcikán
Kazincbarcika Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a legfrissebb jelentések szerint a szállópor koncentrációja az elmúlt napokban 24 órás átlagban meghaladta a tájékoztatási küszöbértéket.

Az Észak-Magyarországi Környezetvédelmi és Természetvédelmi Felügyelőség tájékoztatása szerint - az Országos Meteorológiai Szolgálat Borsod megyei előrejelzését figyelembe véve - a következő napokban nem várható a levegőminőség számottevő javulása.
Így az önkormányzat továbbra is fenntartja megelőző felhívását, vagyis főleg a krónikus betegségben szenvedők, az idősek és a kisgyermekek tartózkodjanak kevesebbet a szabadlevegőn és a szellőztetési időt is rövidítsék le a városban élők. Emellett kérjük, hogy lehetőség szerint csökkentsék a személygépjárművel való közlekedést, illetve, ha módjuk nyílik rá, akkor mérsékeljék a szilárd tüzelőanyag használatát.

Kazincbarcikai Polgármesteri Hivatal