GYÁL VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. február 27., péntek 10:36

Ismét ülésezett a Fővárosi Agglomeráció Önkormányzati Társulás
Pápai Mihálynak, a Fővárosi Agglomeráció Önkormányzati Társulás (FAÖT) elnökének meghívására 2015. február 26. napján 9.00 órai kezdettel Gyálon, az Arany János Közösségi Ház és Városi Könyvtár kamaratermében ülésezett a Társulás, a meghívott előadók, 12 tagönkormányzat, valamint számos meghívott, az előadások témájával érintett pest megyei önkormányzat részvételével. Az ülés első felében a résztvevők meghallgatták Szabó Istvánnak, a Pest Megyei Közgyűlés elnökének előadását a Versenyképes Közép-Magyarországi Operatív Program lehetőségeiről. Ezt követte Dr. Gordos Tamásnak, a Pro Régió Ügynökség programiroda-vezetőjének előadása a 2014-2020. időszak pályázati lehetőségeiről. Az előadássorozatot Somodi László, a BKK Zrt. vezérigazgató-helyettese zárta tájékoztatójával. Az ülés második felében a tagok a szükséges személyi-szervezeti, valamint azon gazdasági kérdésekben döntöttek, amelyekben a döntés szükségességét jogszabály, vagy a Társulási Megállapodás írja elő. A Társulási Tanács megjelent tagjai a jelen önkormányzati ciklusra egyhangú döntéssel ismételten elnöknek választották Pápai Mihályt, Gyál város polgármesterét, az alelnök a jelenlévők ugyancsak egyhangú szavazata alapján Szabó József, Szigetszentmiklós polgármestere lett. Az eddigi együttműködés eredményeinek méltatása, valamint a további együttműködés szükségességének hangsúlyozása mellett Pápai Mihály elnök a Társulási Tanács ülését 11.45 órakor bezárta.