KAPOSVÁR MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. március 27., péntek 10:40

Kaposvár is segít a kárpátaljai magyaroknak
6 millió forinttal segíti Kaposvár önkormányzata a kárpátaljai magyarlakta településeket, jelentette be csütörtökön este Szita Károly a rendkívüli közgyűlésen, ahol a testület egyhangúlag meg is szavazta a kezdeményezést. A polgármester hangsúlyozta: bajban mutatkozik meg, hogy ki kinek a testvére, ezért kötelességünk a határon túli magyar társainknak segíteni.

Ezzel egyidőben a polgármester a kaposváriaktól és a somogyi emberektől is összefogást kér, az önkormányzat adománygyűjtő akciót indít a Kaposvárért Közalapítvánnyal együttműködve. Magánszemélyek, cégek felajánlásait várjuk a közalapítvány OTP-nél vezetett 11743002-20161499 számú számlaszámára.
Kaposvár garantálja, hogy az összeg a rászorulókhoz jut.

Minden apró segítség számít a háborús helyzet miatt sújtott, éhező kárpátaljai magyaroknak.