BUDAPEST FŐVÁROS VIII. kerület - Józsefváros Önkormányzata
2015. április 29., szerda 19:25

Helyszínbejárás és prezentáció Józsefvárosban, a Sorsok Háza Múzeum – Európai Oktatási Központ épületében
A Józsefvárosi Önkormányzat képviselő-testületének, valamint a Magyar Művészeti Akadémia vezetői, köztük Fekete György elnök részvételével került sor arra a helyszínbejárással egybekötött prezentációra, melynek keretében Schmidt Mária bemutatta a Józsefvárosi Pályaudvar helyén létesülő emlékhely, a „Sorsok Háza – Európai Oktatási Központ” részletes koncepcióját.Schmidt Mária a bemutatón elmondta: a múzeumkoncepciójának elkészítésekor nagy hangsúlyt fektettek a személyes történetek bemutatására, melyeken keresztül a fiatalok megismerhetik a holokauszt áldozatainak tragédiáját. Az emlékhely megalkotásával megbízott közalapítványt vezető történész szerint a Sorsok Házának meg kell érintenie alátogatókat, hogy elképzelhessék, milyen volt hetven évvel ezelőtt egy szabadsághiányos állapotban, diktatúrában élni. Kocsis Máté, Józsefváros polgármestere kifejtette: bízik abban, hogy a Sorsok Háza megvalósulásával a kerület egyvilágszínvonalú holokausztemlékhelynek adhat majd otthont.A polgármester hangsúlyozta, az évek óta üresen álló pályaudvar helyén megnyíló múzeum az újjáépülő kerület kulturális vonzerejét is tovább növelheti. „Józsefváros hagyományosan nagyszámú zsidó közösségnek ad otthont, így bízom abban, hogy a kerületi iskolások, gimnazisták megismerhetik majd az ő történetük egy tragikus részét is a Sorsok Házában” – fogalmazott Kocsis.
Józsefvárosi Önkormányzat Sajtóiroda