KAZINCBARCIKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. május 13., szerda 10:26

Dupla jubileum a barcikai védőnőknél
Nemcsak a helyi védőnői szolgálat, hanem a magyar szervezet is kerek évfordulót ünnepel idén.

Dupla jubileumot ünnepel idén a kazincbarcikai Védőnői Szolgálat, hiszen a helyi szervezet megalakulásának 65. évfordulója 2015-re esik. Ugyanakkor a Magyar Védőnői Szolgálat megalakulása pedig éppen 100 esztendeje, 1915-ben volt.

A Magyar Örökség díjas szervezet életében különleges év az idei, számos akcióval, rendezvénnyel és egyéb programokkal ünneplik a neves évfordulót.
Kazincbarcikán a dupla jubileum kapcsán június első napján városi ünnepséget rendeznek, majd egy különleges kiállítást is megnyitnak a helyi művelődési központban.
A „Magyar Védőnői Szolgálat 100 éve” című tárlat anyagába ritkán látott egykori használati tárgyak, dokumentumok mellett azok a rajzok, prózai és egyéb alkotások is helyet kapnak, melyeket a most zajló helyi pályázat kapcsán a legjobbnak tart a zsűri.
Még május 20-áig négy kategóriában várják az alkotásokat: az óvodások és az általános iskolások rajzokat, a középiskolások és a felnőttek pedig prózai műveket küldhetnek be „Az én védőnőm” című felhívásra.
A kiállítás szintén június elsején nyílik meg az Egressy Béni Művelődési Központ előcsarnokában.