BUDAPEST FŐVÁROS XIII. kerület Önkormányzata
2015. május 20., szerda 15:41

Könnyítés az önkormányzati fecskelakások esetében
5 év helyett 8 év az átmenet

A képviselő-testület módosította a fiatal házasok, illetve élettársak részére nyújtandó átmeneti lakhatási támogatásról szóló rendeletét. A Képviselő-testület az önálló élet megkezdését szolgáló, népszerű nevén „fecskelakásként” ismert rendszerét a fiatal házasok, illetve élettársak részére nyújtandó átmeneti lakhatási támogatásról szóló önkormányzati rendeletben határozta meg. Az új jogi szabályozás a pályázat útján elnyerhető lakás időtartamának 5 évről 8 évre való kibővítésének lehetőségét teremtette meg.

A jelenlegi módosítás indoka az időközben felmerült gyakorlati tapasztalat, amely a bérlők lakás elő-takarékossági szerződési kötelezettségei okán merülnek fel. A rendelet megköveteli a szerződés időtartama alatt az elő-takarékossági szerződés meglétét, ugyanakkor a 8 éves időtartam nem igazodik a jelenlegi piaci viszonyokhoz. Az átmeneti időszak segítése érdekében a fecskelakásban élő fiatal pároknak lehetőséget kívánunk biztosítani arra, hogy a lakás elő-takarékosságuk felhasználásáig – a rendeletben és a szerződésben meghatározott időszakig – a lakásban maradhassanak.