HAJDÚNÁNÁS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. május 29., péntek 08:18

Előnevelt csirkét kaptak a Szociális Földprogramban résztvevő családok
A Szociális Földprogram iránt városunkban évről évre nagy az érdeklődés. A 2011-ben indult Szociális Földprogram fenntartásához pályázati forrásokon túl a Hajdúnánás Városi Önkormányzat képviselő-testülete saját költségvetésén belül különít el anyagi fedezetet.
A Szociális Földprogram „Önellátási célú állattartás – baromfitartás” alprogramjának keretein belül a Hajdúnánás Városi Önkormányzat 2012-es esztendőtől kezdve biztosít előnevelt csirkét a programban résztvevő családok számára.

Az idei évben 133 család jelezte igényét a Családsegítő- és Gyermekjóléti Szolgálat felé az állattartás – baromfitartás alprogramban való részvételre.

2015. május 20-án a délutáni órákban a Családsegítő- és Gyermekjóléti Szolgálat, valamint a Hajdúnánás Városi Önkormányzat munkatársainak közreműködésével a szociálisan nehéz helyzetben lévő családok számára közel 2700 darab előnevelt csirke kiosztására került sor.

9 csatolt kép 987654321