OROSZLÁNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. június 7., vasárnap 21:06

A 14-18 évesek között csak oroszlányiak nyertek
Szikrától a hamuig címmel hirdette meg felmenő rendszerű alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési Bizottság, melyre számos remekmű érkezett. A gyermekek két korosztályban (8-13 éves; 14-18 éves) és korcsoportonkénti kategóriákban (plakát, hanganyag, rövidfilm, számítógépes alkalmazás) pályázhattak.
A tűzoltók munkájának elismertsége, megbecsülése, valamint bátorságuk, rátermettségük és segítő szándékuk végett helyezte e hivatás hőseit az Országos Tűzmegelőzési Bizottság a pályázat középpontjába.
A beérkezett alkotásokat meghatározott szempontok szerint bizottság bírálta el. Az értékelésnél a kreativitást, újszerűséget, az igényességet, esztétikát, a társadalmi hasznosságot, valamint a tűzvédelmi szakmai szempontokat vették figyelembe.
Az első helyezett alkotások részt vesznek az országos versenyen, melynek eredményhirdetésére június 12-én kerül sor.
A 14-18 éves korosztályban:
I. helyezett: Király Viktória Mónika (10. A) – Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola, Oroszlány – „A Lánglovag” című alkotása,
II. helyezett: Somogyi Zsuzsanna (9.B) - Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola, Oroszlány – „Tűzvész , tűz vihar” című alkotása,
III. helyezett: Horváth Gréta (11.A) - Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola, Oroszlány – „A lángra lobbant lány” című alkotása.
Katasztrófavédelem - Fotó: Benis-Völgyi Ágnes tű. hdgy

2015.06.07.