BUDAPEST FŐVÁROS V. kerület - Belváros-Lipótváros Önkormányzata
2015. június 18., csütörtök 14:47

Nyár végére megszépül a Szervita tér

Tovább folytatódik „A Jövő Városa” projekt megvalósítása a Belvárosban.
Belváros Önkormányzatának szándéka, hogy a Szervita tér a már elkészült Főutcához illeszkedve a Belváros új, reprezentatív városi tere legyen, gyarapítva a környék építészeti attrakcióit és helyszínt biztosítva közösségépítő
zenei rendezvényeknek, kulturális programoknak.
A Budapest Főváros Önkormányzata Fővárosi Városrehabilitációs keret támogatásával megvalósuló „V. kerület
Szervita tér megújítása” projekt keretén belül 2014-ben már megújult a Belvárosi Szent Anna Templom és a Józsa Judit Galéria.
A 2015. június 18-án kezdődő közterületeket érintő felújítás során az utat és a gyalogosfelületeket természetes kővel burkoljuk, és azok egy szintbe emelésével akadálymentesítést végzünk. A templom díszvilágítását kiépítjük, és a tér közvilágítását megújítjuk. A felújítást követően a forgalmi rend megváltozik: a Belvárosi Szent Anna Templom előtti szakaszon a környék jobb megközelíthetősége érdekében kétirányú forgalmat és párhuzamos parkolási rendet alakítunk ki. A zenei kulturális kincseinkre utaló egyedi formavilágú, pengető alakú növénykazettába jelentős számú cserjét és virágot ültetünk, és a szélén ülőfelületet alakítunk ki, biztosítva a látogatók részére a megpihenést.
Az építkezés alatt a Bárczy István utca kétirányú lesz és annak folytatásában a Szervita téri templom előtti útszakaszon teljes útlezárást eredményező ideiglenes forgalmi rend lép életbe
Célunk, hogy Belváros egészét megújítsuk és fejlesszük valamint, hogy a lakosságnak és látogatóknak értéket teremtsünk.