SZIGETMONOSTOR KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2015. július 10., péntek 09:42

Horány megújúlva várja a pihenni, kikapcsolódni vágyókat
Horány, az 1970-80-as évek legkedveltebb dunakanyari üdülőcentruma volt, ezt követően kevesebbet hallottunk róla, de mára elindult a megújulás, a megfiatalodás útján. Horány újra éled, ennek számos jelét adja a Budapesttől mintegy órányi utazással elérhető pihenőfalu. A régi hangulatot idéző, de azt maivá formáló rendezvénnyel, a Kékevező Fesztivállal indul a üdülőszezon Horányban, 2015. július 11-én most szombaton. A rendezvény, a vízi élet, a kikapcsolódás és az üdülés fesztiválja a Horányi Strandon. A rendezvény díszvendége lesz Vajda Attila olipiai és többszörös világ- és európabajnok kenusunk, akivel bárki beszélgethet, miközben az egész család kicsitől nagyig, picitől a nagyiig megtalálja a neki való szórakozást, de belekóstolhat a vízi élet és a szabad strand örömeibe is. Szigetmonostor a horányi piactér megújításával nemcsak kiváló rendezvényhelyszínt alakított ki, be megmutatja az ide látogatóknak, Horány megújulásának első lépcsőfokát is. Érdemes kikapcsolódva bepillantani ebbe.