SALGÓTARJÁN MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. szeptember 15., kedd 21:23

Salgótarján a nemzetközi találkozó győztese
A salgótarjáni Systron Digital Pictures, független filmes csapat munkája nyerte, a hétvégén Budapesten megrendezett, Function 2015 nemzetközi számítógépes találkozó egyik fődíját. A "Wild Compo / Animation" kategóriában indított 3D animációs produkció, összesítésben is a legtöbb szavazatot kapta, így a három napos program kiemelkedő produkciója lett.

Az idén tizenkettedik alkalommal megrendezett számítógép-centrikus nemzetközi rendezvényen a programozók és a digitális művészek a grafika, a zene, valamint az animáció területén mérhették össze tudásukat.

A salgótarjáni indulók videoklipje a SIDRip Alliance nevű, Commodore64 és Amiga játékok zenéjét feldolgozó, rockzenekar Second Reality című számához készült.

1 csatolt kép Stáb fotó