BALATONKERESZTÚR KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2015. szeptember 25., péntek 19:46

Szent Mihály-napi rendezvények Balatonkeresztúron, 2015.
„Itthon vagy - Magyarország, szeretlek” programsorozatokat szervez évek óta településünk, s ezek sikeressége megerősített mindnyájunkat abban, hogy nemzeti és helyi összefogással megőrizhetjük Magyarország, azon belül Balatonkeresztúr értékeit és kincseit.
A magyar népszokások ápolása, a helyi szokások őrzése– a tiszta forrás – gyökér, kapaszkodó is, jelentősen hozzájárul a közösség összetartásához, hiszen az évszázadok alatt felhalmozódott, letisztult bölcsesség, élettapasztalat támasz és útmutató.
A hagyományok ápolása során, a tevékeny készülődés - az ünnepeket, jeles napokat izgalmassá, élményszerzővé, örömtelivé, felszabadulttá teszi a falu apraja és nagyja számára.
Balatonkeresztúr község 2015. évben is e gondolatok jegyében támogatta, a településen szervezett Szent Mihály-napi programokat.

2 csatolt kép Szüereti Batyus Bál, Balatonkeresztúr, 2015.Szent Mihály-napi rendezvények 2015. Balatonkeresztúr