HERNÁDSZENTANDRÁS KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2015. október 13., kedd 08:59

IX. Hernád-völgyi Tehetségkutató Fesztivál
Hernádszentandrás Község Önkormányzata, valamint az Összefogás Hernádszentandrásért Alapítvány számos támogatóval együttműködve immár kilencedik alkalommal rendezi meg a Hernád-völgyi Tehetségkutató Fesztivált.
Ezen eseménnyel folytatni kívánjuk a 2007. esztendőben útjára indult kezdeményezést, melynek idei állomásán a 2015. október 16-án sorra kerülő NÉPTÁNC kategóriában 87 tanulót, a 2015. október 17-i MESEMONDÁS kategóriában 48 diákot köszönthet Hernádszentandrás az Abaúji térség mintegy 10 településéről.
Minden évben igyekeznek olyan neves, szakmában országosan elismert zsűritagokat megnyerni a rendezvényhez, akiknek a véleményéből a fellépő gyerekek sokat meríthetnek, személyes példájuk pedig biztatást ad a tovább fejlődésükhöz.
Az idei év vendégei között lesz Novák Péter színész-műsorvezető, Csonka Zsuzsa operaénekes, Várkonyi Zoltán balettművész, Ilyés Szabó Anna székelyföldi mesemondó, Seres Ildikó színművész is.
Az eredményhirdetést követően, a Tehetségkutató Fesztivál zárásaként kerül sor a 2014-ben alapított Hernádszentandrás Díj átadására is, melyet minden évben egy 18 év alatti helyi fiatal kaphat meg a mások számára is példaként állítható, kiemelkedő közösségi tevékenységéért.