GYÖNGYÖSTARJÁN KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2015. október 29., csütörtök 14:32

Változatlan adómértékek, változás a gyermekjóléti szolgálatban
Gyöngyöstarján Község Önkormányzatának Képviselő-testülete 2015. október 26-án rendkívüli ülést tartott, melyen rendeletet alkotott a helyi adókról. Január 1-jétől - a vállalkozások ideiglenes iparűzési adója kivételével - változatlan adómértékeket alkalmaz majd az önkormányzat, így nem növekszik sem a magánszemélyek kommunális adója, a helyi iparűzési adó és az idegenforgalmi adó mértéke sem. Határozat született a gyermekjóléti és családsegítő szolgálat ellátásának felülvizsgálatáról is. 2016. január 1-jétől a gyöngyösi Kistérségi Humán Szolgáltató Központ látja el a feladatot. A házi segítségnyújtás viszont továbbra is a gyöngyössolymosi társulás által létrehozott intézményen keresztül történik.