GYÖNGYÖSTARJÁN KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2015. december 16., szerda 13:18

Testvértelepülési megállapodást kötött Gyöngyöstarján és Galambfalva
A Képviselő-testület meghívására Gyöngyöstarjánba látogatott a Hargita megyei Galambfalva település Gyerkó Levente polgármester által vezetett delegációja. A 2015. december 10-13. közötti látogatás célja a nyári kapcsolatfelvételt követően a testvértelepülési megállapodás aláírása volt, melyre a Gyöngyöstarjáni Lucázás programja keretében került sor. A két község kulturális, sport, gazdasági és oktatási téren kívánja kapcsolatait bővíteni, elmélyíteni. A felek bíznak benne, hogy ehhez saját költségvetésükön kívül pályázati forrásokat is igénybe tudnak venni. A kulturális kapcsolatépítés keretében a székelyföldi vendégek pénteken egy bizottsági ülésen ismertették meg a jelenlévőkkel településük értékeit, hagyományait, valamint bemutatta munkáját a gyöngyösi és gyöngyöstarjáni értéktár bizottság is.