BUDAPEST FŐVÁROS IX. Kerület - Ferencváros Önkormányzata
2016. február 12., péntek 11:05

Ki tud többet Ferencvárosról? Helytörténeti vetélkedő az FMK-ban.
Ferencvárosi általános iskolák felső tagozatos diákjainak versenyével kezdetét vette az idei, tizennegyedik alkalommal megrendezett Ferencvárosi Helytörténeti Vetélkedő programsorozat.
A versenyt dr. Bácskai János nyitotta meg, megismertetve a diákokat kerületünk történelmének legújabb felfedezésével, a Nagyvásárcsarnok mellett jelenleg is folyó ásatással, mely az eddig is ismert 17. századi temető feltárásán túl bizonyítékot szolgáltatott az Árpád-kori Szenterzsébetfalva létezéséről, sőt arról is, hogy ezen a helyen már a bronzkorban is település volt.
Ezek alapján még büszkébbek lehetünk otthonunkra, mely több ezer éve civilizációnak ad otthont.
Ferencváros polgármestere sikeres versenyzést kívánt a diákoknak, kiemelve, hogy a vetélkedő végeztével csak győztesek lesznek, hisz a szép könyvek, oklevelek mellett mindenki hasznos tudással is gazdagodik majd. Végezetül köszönetet mondott a felkészítő tanároknak, valamint a vetélkedősorozatot évről-évre megszervező Ferencvárosi Helytörténeti Egyesületnek.

Hat kerületi iskola 26 csapata, összesen 75 tanuló mérte össze tudását a képfelismerési (híres személyek és helyszínek), szövegjavítási feladatokból, valamint helytörténeti totóból álló versenyen, melynek tematikája „2016 Ferencvárosi vonatkozású évfordulói” volt.
Mindenki kapott oklevelet, és megkapta az egyesület egyedi ajándékát, a helytörténeti csokit.

Az ambiciózus versenyzők tovább folytathatják a helytörténeti tevékenységet, a II. és III. forduló résztvevői a teljes versenysorozaton elért eredményeik alapján, a tanév végén értékesebb jutalomban részesülnek, a legjobbak tanulmányi kiránduláson vehetnek részt.

A versenysorozat I. fordulójának díjazottjai:

5-6. osztályos korcsoport

I. helyezés, Boráros János jeligével, 86 ponttal:
Gyenes Blanka, Pénzes Patrik, Vágin Szabina
Budapest IX. Kerületi Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Mizsák Istvánné
II. helyezés, Török Pál jeligével, 80 ponttal:
Boros Levente, Kövesdi Attila
III. helyezés, Kosztolányi Dezső jeligével, 78 ponttal:
Bud Laura, Kecskés Réka, Orosz Levente, Smizsánszki Noémi
Budapest IX. kerület Kosztolányi Dezső Általános Iskola, felkészítő tanár: Sándor Gabriella

7-8. osztályos korcsoport

I. helyezés, Czuczor Gergely jeligével, 86 ponttal:
Horváth Ádám, Koi Márk, Molnár Dániel
Budapest IX. Kerületi Telepy Károly Testnevelési Ált. Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Gedő Réka
II. helyezés, Táncsics Mihály jeligével, 85 ponttal:
Baly Réka, Hanyecz István, Marosvölgyi Zétény, Nagy Anna
III. helyezés, Nemecsek Ernő jeligével, 82 ponttal:
Cser Dalma, Fodor Zsófia

Az első három helyezett csapat tagjai, mindkét korcsoportban, jutalomkönyvet kaptak.

ferencvaros.hu