BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2016. február 25., csütörtök 16:14

Stabil költségvetést fogadtak el a II. kerületben
A II. kerületi képviselő-testület elfogadta a 2016. évi költségvetést 16,5 milliárd forintos főösszeggel. Az önkormányzat a fejlesztéseket idén is külső forrás igénybevétele nélkül végzi. A képviselő-testület február 12-én tartotta a 2016. évi költségvetés általános vitáját, a február 25-én tartott ülésén pedig elfogadta a kerület idei büdzséjét.
A 16,5 milliárd forint kiadási főösszegű költségvetés legfontosabb jellemzője, hogy a II. kerületi önkormányzat külső forrás igénybevétele nélkül, a pályázati lehetőségek kihasználásához szükséges tartalékok képzésével biztosítja a kerület működését és a tervezett beruházásokat, miközben ellátja a kötelező feladatokat, változatlan színvonalon biztosítja a helyi szolgáltatásokat és megőrzi a korábbi évek fejlesztéseinek eredményeit.