VÁMOSSZABADI KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2016. március 17., csütörtök 23:55

Vámosszabadi község közleménye az ideiglenes Vámosszabadi Befogadó Állomás bezárásáról
Vámosszabadi község nevében üdvözöljük Magyarország Kormányának azon szándékát, hogy a 2013-ban ideiglenesként megnyitott Vámosszabadi Befogadó Állomást be kívánja zárni.

Településünk a saját mindennapjaiban is érzi és tapasztalja az illegális migrációból fakadó hátrányokat, ezért teljes mértékben egyetértünk és támogatjuk a Kormány migrációs politikáját.

Örömmel látjuk, hogy a Kormány kitartása, hogy Magyarországot megvédje az illegális migrációtól, eredményre vezetett és ezáltal lehetővé vált a településünkön található ideiglenes befogadó állomás megszüntetése.

Bízunk benne, hogy Dr. Pintér Sándor belügyminiszteri ígérete alapján, a Vámosszabadi Befogadó Állomás az első lesz, amely bezárásra kerül.

Vámosszabadi Község Önkormányzata
Vámosszabadi, 2016.03.17.