BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2016. április 7., csütörtök 11:18

„Gyere velünk a múzeumba!” - 4 millió forintra pályázik a múzeum
A Békés Városi Jantyik Mátyás Múzeum közel 4 millió forint összértékű vissza nem térítendő támogatásra nyújtott be kérelmet a napokban az Emberi Erőforrások Minisztériumához a Járásszékhely múzeumok szakmai támogatása című pályázathoz.

A „Gyere velünk a múzeumba!” elnevezésű program célja a békési járás településeihez kötődő kulturális örökség hozzáférhetővé tétele és a területi egyenlőtlenség felszámolása. A támogatás legnagyobb része a békési járás óvodásainak múzeumlátogatását kívánja segíteni, erre mintegy 2.942.700 forint összeget igényelt a szervezet. Továbbá többgenerációs múzeumpedagógiai program valamint a Békés Város Püski Sándor Könyvtárral közös helytörténeti előadássorozat megvalósítására igényeltek több mint 600 ezer forintot. A fennmaradó összeget iskolai és óvodai utazó kiállítások és foglalkozás-sorozatok keretében honismereti vetélkedő-sorozat rendezésére fordítaná a múzeum kedvező elbírálás esetén. A megpályázott 3.837.500 forint összegről várhatóan 2016 júniusában dönt az Emberi Erőforrások Minisztériuma.