HATVAN VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2016. május 3., kedd 19:30

Retro lázban és civil műsorokkal telt május elseje
A főzőverseny közben civil szervezetek mutatkoztak be a színpadon május elsején, Hatvanban. Az egész napos hatvani majálist pedig retro hangulatú koncertek zárták: fellépett a Happy Gang, a Desperado, az Animal Cannibals, valamint a Groovehouse is. Május elsején, míg a bográcsokban főtt az étel, a színpadon is zajlott az élet. Fellépett többek között a Liszt Ferenc Vasutas Nyugdíjas Klub, a Pulzus SE és a Salsások is. Bemutatót tartott a Hatvani Taekwondo Klub, valamint a Fortunások is, akik akrobatikus rock and roll műsort adtak elő. A Népkertben lévő gördeszkapálya pedig szorítóvá változott, különbözőharcművészeti bemutatókat tartottak ott. Volt, aki olyan jól szerepelt, hogy több díjat is átvehetett. A főzőverseny díjátadója és a civilszervezetek előadásai után, koncertek következtek. Igazi retro hangulat költözött a Népkertbe, először a Happy Gang lépett fel. A szívünkhöz kulcsot kérő együttes tagjai azt mondják, mai napig régi slágereiket kedvelik tőlük legjobban. Ha már retro hangulat, akkor a Desperado sem maradhatott ki a sorból. A már felnőttkorba lépő, tizennyolc éve a pályán lévő együttes legnagyobb dalait hozta el Hatvanba. A Groovehouse is fellépett, a közönség hatalmas tapssal fogadta őket. Az egész napos hatvani majálist pedig az Animal Cannibals koncertje zárta.