REGÉC KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2016. május 4., szerda 18:05

KAPUNYITÁS - „Regéc és a kuruc szabadságharc – Abaúj vármegye várai.”
2016. május 7-én kinyitja kapuit Regéc Várának Öregtornya. Regéc Község Önkormányzata az elmúlt bő egy év alatt hajtotta végre azt a turisztikai attrakciónövelő fejlesztést, aminek eredménye képen újjáépülhetett Regéc Várának legősibb építménye, az Öregtorony. „A Regéci vár, ahol II. Rákóczi Ferenc Fejedelem a gyermekkorát töltötte” elnevezésű fejlesztés az „Új Széchenyi Terv, Észak-Magyarországi Operatív Program” támogatásával valósulhatott meg két helyszínnel, több célterülettel. Kiállításokat, 3D vetítőt, pedagógiai foglalkoztatót, kávézót tartalmazó Látogatóközpont épült a településen, míg a várban az újjáépített több mint háromszáz éve romossá tett torony és környezete is megújult, jól bejárhatóvá és értelmezhetővé vált. Új, igényes és komfortos fogadó épület várja a látogatókat a vár bejáratánál, rendezvénytér kialakítása történt meg a vár keleti oldalán elhelyezkedő várárokban. Az új fejlesztésű területeket fokozatosan birtokba vették a tavasz folyamán a várba látogatók, de a monumentális Öregtorony emeleti szintjei nem voltak elérhetőek még a nagyközönség számára. Regéc Község Önkormányzata mielőbb szeretné megnyitni a látogatók előtt, eredetileg az Aba-nemzettség tagjai által az 1200-as évek végén építtetett robosztus építményt, így az egyébként is 2016. május 7-én Regécre tervezett, Abaúj-Abaújban EGTC fejlesztési partnerség és a település közös rendezvénye apropóján ekkor kinyílnak az Öregtorony kapui a nagyközönség előtt. A rendezvény nap délelőttje szakmai előadásokkal, konferenciával telik a Látogatóközpontban, majd délután 14 órától Ünnepélyes Kapunyitás Regéc Várában, az Öregtorony bemutatása. Ezt követően a várárokbéli új rendezvénytéren első alkalommal kulturális és hagyományőrző programok szórakoztatják nem mindennapi környezetben a kicsiket-nagyokat, minden érdeklődőt. A négyszintes tornyot egykoron főként hadászati és tárolási feladatokra használták, megújulásával bemutatóterek jöttek létre falai között. Különlegessége nem csupán igen jelentős méretéből fakad, hanem a legfelső szintjéről elérhető kerengő folyosó nyújtotta egyedi élmény varázsa is minden bizonnyal a látogatók kedvére való lesz.