VECSÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2016. május 9., hétfő 08:57

Vecsésen tartják a Magyar Népművelők Egyesületének XXXIII. Vándorgyűlését
Május 10-11-12-én, Vecsésen, a Bálint Ágnes Kulturális Központban rendezik meg a Magyar Népművelők Egyesületének XXXIII. Vándorgyűlését. A 14 órakor kezdődő megnyitón Szlahó Csaba, Vecsés Város polgármestere; Sajó Attila, a Magyar Népművelők Egyesülete elnöke; Kis Tóth János a Bálint Ágnes Kulturális Központ igazgatója és Szedlacsek Emília, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Közösségi Művelődési és Művészeti Főosztály vezetője köszönti majd a résztvevőket.
A háromnapos program során számos előadást hallgathatnak meg az ország minden pontjáról érkező szakemberek.
A keddi előadásokból: Hogyan tovább? - Kulturális Alapellátás a kulturális alapszolgáltatások és a helyi közösségek megerősítésének aktuális kérdései” (előadó: Szedlacsek Emília Emberi Erőforrások Minisztériuma Közösségi Művelődési és Művészeti Főosztály vezetője). Hogyan lehet értékelni a közművelődési szakemberek teljesítményét? (előadó: Kárpáti Árpád, Nemzeti Művelődési Intézet szakmai igazgatója). Jó gyakorlatok és tapasztalatok a közművelődési intézmények minősítési rendszerében (előadó: Kary József, Nemzeti Művelődési Intézet Minőségfejlesztési Országos Központ vezetője). „Merre tart a hazai közművelődési szakemberképzés”? (Dr. T. Molnár Gizella, az SZTE JGYPK Felnőttképzési Intézetének vezetője). A francia közművelődési rendszer, intézményei, finanszírozása, jó gyakorlatok bemutatása. (M. Hugues Denisot, oktatási együttműködési attasé, a magyarországi Alliances francaises-ek koordinátora). „Kézművesség dicsérete” a kiállítást megnyitja: Szabó István, Pest Megye Közgyűlésének elnöke, közreműködik Maczkó Mária népdalénekes.
A rendezvényen kerül sor a Magyar Népművelők Egyesülete kitüntetéseinek átadására is, majd a gálaműsor és a Hangművelők zenekar, majd a Midlife Crisis együttes műsora következik.
A rendezvény kapcsolattartója: Dankos Melinda (mobil: 06-30/668-55-49)

1 csatolt dokumentum Népművelők Vándorgyűlése Vecsés részletes program