BUDAPEST FŐVÁROS VIII. kerület - Józsefváros Önkormányzata
2016. május 13., péntek 11:08

Megújul a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás Józsefvárosban
4,5 millió forintból újul meg a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás Józsefvárosban a képviselő-testület múlt heti döntésével. A digitális telefonvonalakon is jól használható modern rendszerrel a legkiszolgáltatottabb, sokszor egyedül élő idősek számára még biztonságosabb lesz az ellátás.  A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás az idősek 24 órás felügyeletével az otthoni ápolást segíti.  Nagy előnye, hogy közvetlen kommunikációt biztosít a bajba jutott és az ellátók között. Csak egy gombot kell megnyomni és a készülék automatikusan felhívja jelzőrendszeres házi segítségnyújtás központját, ahonnan rövid időn belül segítséget küldenek.
Józsefváros Önkormányzata Idősbarát Önkormányzatként kiemelt figyelmet fordít az idősekre. Minden rendelkezésére álló eszközzel igyekszik segíteni nekik abban, hogy könnyebbek legyenek a mindennapjaik, ha segítségre van szükségük, azt a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban megkapják, és növelje egészségbiztonságukat. Ezért segíti az önkormányzat eljutásukat az orvoshoz vagy hivatalokba, működteti önként vállalt feladatként a jelzőrendszeres házi segítségnyújtást, felújította teljes körűen a Szent Kozma Egészségügyi Központot és ingyenes szűrőszombatokat is rendez minden hónapban.

Józsefvárosi Önkormányzat Sajtóiroda