BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2016. május 19., csütörtök 11:24

Békést Tarhossal összekötő kerékpárútra pályázik Békés
A Békés város és Tarhos község között megnövekedett kerékpáros forgalom, a települések közti külterületi munkahelyek elérése valamint a települések közti biztonságos közlekedés biztosítása miatt új kerékpárút megépítésére közel 400 millió forint összköltségben pályázatot nyújtott be Békés Város Önkormányzata.

A két település önkormányzata konzorciumban pályázik a Széchenyi 2020 program keretében a két település közötti kerékpárút kiépítésére. Sikeres pályázat esetén a 4238 jelű út mellett új, egyoldali, kétirányú kerékpárút létesülhet 6585 méter hosszúságban. Amennyiben a projektet sikerül megvalósítani, úgy Békés megyében ezzel együtt több, mint 80 km folytatólagos kerékpárforgalmi hálózat lesz, és a települések között akadálymentesen és biztonságosan tudnak közlekedni a kerékpározók. Pozitív elbírálás esetén 400 millió forint támogatást nyerne a konzorcium, amely nem igényel önerőt a település önkormányzata részéről.