BUDAPEST FŐVÁROS VIII. kerület - Józsefváros Önkormányzata
2016. május 20., péntek 09:18

Sószobákat alakítanak ki józsefvárosi óvodákban
Józsefváros önkormányzatának vezetése kiemelt feladatának tekinti az egészséges életmódra nevelés ösztönzését már kora gyermekkortól, ezzel együtt a betegségek megelőzését. A légzőszervi megbetegedések sajnos gyakran végigkísérik az óvodás kort, ezzel sok kellemetlenséget okozva a kisgyermekeknek és családjának. A sószobák ennek a problémának a megoldását segítik azáltal, hogy fontos szerepet töltenek be a kisgyermekkori légzőszervi megbetegedések megelőzésében és kezelésében. Ezért a képviselő-testület úgy döntött, hogy a nyáron 3,8 millió forintból hét józsefvárosi óvodában sószobákat alakítanak ki, amelyek ősztől több mint 700 óvodás kisgyermek egészségének megőrzését és javítását segítik.
Józsefvárosi Önkormányzat Sajtóiroda