ALSÓMOCSOLÁD KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2016. október 15., szombat 07:55

A Nemzetközi Klíma Szövetség is díjazta Alsómocsolád Község környezetvédelmi tevékenységét!
A Nemzetközi Klíma Szövetség, hasonlóképpen a magyar Éghajlatvédelmi Szövetséghez azon dolgozik, hogy tudatosítsa, a helyi folyamatoknak, fejlesztéseknek fontos és megkerülhetetlen szerepe van az éghajlatváltozás elleni küzdelemben.
Alsómocsolád Községben a mindennapi életünk és a fejlesztéseink tervezésekor is szem előtt tartjuk környezetünk védelmét, igyekszünk úgy élni és fejlődni, hogy közben megőrizzük a természetes értékeinket! Bizonyítja ezt többek között az önfenntartásra való törekvés, az intézményeink környezettudatos üzemeltetése, új és gazdaságos megoldások keresése, a szemléletformáló programok és a kihelyezett napelemek és napkollektorok sora.
A Nemzetközi Klíma Szövetség megvizsgálta és díjazásra méltónak találta településünk szemléletét, a megvalósításért tett erőfeszítéseket!