BUDAPEST FŐVÁROS XIII. kerület Önkormányzata
2017. február 23., csütörtök 11:10

Legyen „A Jászai Mari tér legszebb platánja” az Év Fája Európában is! Még 5 nap van hátra a szavazásból!
Ez évben 16 ország fái versenyeznek az „Európai Év Fája” címért, köztük a 2016. év „Év Fája” magyarországi győztese a „A Jászai Mari tér legszebb platánja” is. Február 28-án éjfélig még bármikor leadható a szavazat a kiírás honlapján (webcím csatolva). A szavazás állása február 22-e óta - a verseny végéig -, titkos, így nem tudható, melyik „fa” éppen hogyan áll a versenyben.

A verseny küldetése, hogy megmutassa a fák kulturális és természeti értékét, amelyeket becsülnünk és óvnunk kell. Célunk, hogy a fák védelme országos és nemzetközi szintű témává váljon.

Idén Magyarország fája a Jászai Mari tér legszebb platánja, az egyetlen fa, amely egy főváros „szívében” áll. Szavazatunkkal felhívhatjuk a figyelmet a városi fák jelentőségére és értékére.

Az e-mailben történő szavazás február 28-ig tart, az eredményt március 21-én, az Erdők Világnapján teszik közzé.

Kérjük, hogy támogassák szavazatukkal a magyar jelöltet!

További felvilágosítás:           Szabó Tamás
                                               06-30/848-3449