AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. március 16., csütörtök 08:33

Rekordlétszám a fiatalok tájékozódási túraversenyén Csingerben
Harmincöt csapat 98 tagja vett részt szerdán, március 15-én a csingeri parkerdőben a hagyományos fiatalok tájékozódási túraversenyén. A programot a Veszprém megyei Természetbarát Szövetség, az Ajka Sportváros Nonprofit Kft. valamint az Ajkai Kórház SE hirdette meg. A szervezők különböző nehézségi fokú pályákkal várják a gyermekeket, a diákokat, a felnőtteket valamint a vegyes csoportokat.Mag Éva, a természetbarát szövetség elnöke elmondta, hogy a korábbi években megszokottnál népesebb volt a mezőny. Érkeztek résztvevők többek között Budapestről, Győrből, Pápáról, és a legtöbben Ajkáról. Egy család a hat hónapos kisgyermekével járta végig a távot, és sok 60 éven felüli is benevezett. Mindenki a szintjének megfelelő nehézségi fokú pálya közül választhatott. A szervezők térképet adtak minden csapatnak, és annak alapján kellett megtalálniuk az ellenőrzési pontokat. A beérkezés után kiderült, voltak olyan csapatok, amelyek hibátlanul oldották meg a feladatot, de akadtak, akik 300 hibapontot kaptak. Egy ellenőrző pont kihagyása 50 hibapontot ért, az időtúllépés percenként egy hibaponttal járt. A táv 2500 és 6500 méter között volt. A baby pályán első lett az Őzikék csapata, csapatvezető Puskás Csinszka, a második a Csöpi, Szabó Zsolték, mindketten ajkaiak. A felnőtt kísérővel induló gyermekek versenyét a Bánki ifi nyerte meg Pusztai Áron vezetésével, második lett a Vizes csapat Ozorai Sándorral, a harmadik a Bánki Garbai Sándorral, a negyedik Kaszás Szilvia és csapata. Ők mindannyian Ajkáról neveztek. A felsőfokú diák pályán első lett a herendi Lánctalpas Bácskai Péterrel, második az ajkai Barátok Pozsonyi Csenge vezetésével. A felsőfokú felnőtt pályán elsők Szabóék, ajkai tájfutók, másodikak Majorék, harmadikak Kaszásék. Középfokú diák pályán Hegymászók, Ufó, Hápik lett a sorrend, a középfokú felnőtt pályát a Hatesz Bácskai Péter, a Bauxitkutató Dankó Friderik Balatonalmádi, és Tarján Judit teljesítette a legeredményesebben. Az első három helyezett oklevelet kapott. A versenyen részt vett a Természetjáró Fiatalok Szövetsége csapata is. Megtudtuk, hogy június 11-én tartják a természetjáró fiatalok napját. Céljuk, hogy addig összegyűjtsenek 10 ezer kilométert. A természetjáró fiataloktól azt kérik, hogy a tfsz.hu oldalra töltsék fel, hogy hány kilométert tettek meg, hányan voltak, honnan hová mentek és egy fotót. Aki olyan helyen jár, amit megmutatna másoknak, töltsön fel szelfit.

Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.