AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. március 18., szombat 10:00

Űrsiklót építenek, rakétát lőnek ki Ajka belvárosában
Az Űrhajózás Napja alkalmából izgalmas, élménydús programra várja az érdeklődőket az Úrkúti Csillagász Klub április 8-án délelőtt 10 órától Ajkán, a Városi Múzeumban (Szabadság tér 4.).A kisebbekkel reptethető űrsiklókat építenek, melyeket mindenki kiszínezhet a kedve szerint. A kész alkotásokat megreptetik.A nagyobb gyerekek az űrkorszak egyik legendás űrhajóját, a Mercury űrkabint készíthetik el maguknak. 11.30-tól, 13 óráig vízrakéta indítás következik. Az ÚCsK játékos rakétáját közösen töltik fel üzemanyaggal, majd a startasztalról egy rövid visszaszámlálást követően elindítják az ég felé, közben megismerik a rakéták működésének alapelveit.Ezzel párhuzamosan nappali távcsöves bemutató indul, célpontban a Nap felszínével. Az épületben pedig megtekinthető lesz a klub megújult meteorit gyűjteménye is.