AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. március 19., vasárnap 22:15

Sószobáért báloztak a bölcsőde alapítványi bálján
Másodszor rendezte jótékonysági bálját az ajkai városi bölcsődében gondozott kicsinyek javára a 100 gyermek 100 csoda alapítvány március 18-án a kaszinóban. Kozma Zoltánné kuratóriumi elnök köszöntőjében elmondta, hogy a kicsinyek jól felszerelt intézményben töltik napjaikat. Az alapítvány a bál bevételéből terápiás sószobát alakít ki. Dr. Jáger László címzetes főjegyző köszöntőjében méltatta a gondozók munkáját, majd kiemelte, hogy a bölcsődében töltött időben a kisgyermekeknek a gondozáson, fejlesztésen túl érzelmi biztonságot, szeretetet kell nyújtaniuk, ekkor ők pótolják a családot. Jövőre lesz 40 éve, hogy a bölcsőde a jelenlegi helyére költözött, kérte, hogy a következő bálon erről is emlékezzenek meg. Köszönetet mondott a bálozóknak és a támogatóknak azért, hogy segítik az intézményt.Zsohár Veronika intézményvezető kérdésünkre elmondta, hogy teljes kihasználtsággal működnek, 98 férőhelyük van. A kicsiket 5 hónapos kortól fogadják, de sokan csak egy éves kortól íratják be gyermeküket. A bálon a Cantabile vegyeskar majd a TBE Art stúdió műsora alapozta meg a jó hangulatot. A bálozók az ajkai fiatalokból álló Rájbizli zenekar dalaira táncolhattak.