SZOMBATHELY MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. március 24., péntek 10:11

Bérlakások, közterek, közparkok, egyházi intézmények felújítása
Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata mint konzorciumvezető, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközséggel és a Szent Quirin Szalézi Plébániával, civil szervezetekkel konzorciumot alkotva a megyei jogú városok leromlott területeinek rehabilitációja című pályázaton nyert 445 millió forintot.
A „Szociális városrehabilitáció II. ütem” című projekt keretében megvalósuló tervekről és helyszínekről tartott sajtótájékoztatót dr. Hende Csaba országgyűlési képviselő, dr. Puskás Tivadar, Szombathely Megyei Jogú Város polgármestere, Illés Károly alpolgármester, Gregersen-Labossa György evangélikus lelkész, Sátory Károly, a körzet önkormányzati képviselőjse és Ágh Ernő, a Szalézi Egyházközsség elnöke.

Fejlesztési helyszínek:
A Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Kápolna épületének közösségi célú felújítása.
A Szent Quirin Szalézi Plébánia Szalézi templom lépcsőjének felújítása, akadálymentesítése.
Szabadságharcos utca 4. 12 db lakás, Óperint utca 15. 4 db lakás, Óperint tca 17. 4 db lakás, Körmendi út 5. 5 db lakás felújítása.
Alsóhegyi út - Nagyvárad utca - Brenner Tóbiás körút által határolt Tóth István közpark, játszótér bővítése, fejlesztése.
Szalézi tér sétányának felújítása, a Jáki út – Jászi Oszkár utca által határolt köztér zöldfelületének megújítása.
Buszöböl kialakítása a Brenner Tóbiás körúton a Brenner János Általános Iskola és Gimnázium előtt
A Szigligeti Ede utca, Táncsics Mihály utca és Brenner Tóbiás körút közötti szakaszának teljes felújítása.
A Nárai utca 1.  alatti ingatlan felújítása.

A projekt tervezett befejezési ideje: 2019. február 28.