AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. április 13., csütörtök 20:15

Európa bajnoki arany és ezüst a karatesoknak
Európa bajnoki címet szerzett a hétvégén Romániában tartott karate versenyen a Sun-Dome egyesület leány gyerek csapata, amelynek tagja volt Tróbert Flóra, Koncz Gréta, Szlotta Blanka, Kiss Maja. A bajnokságon 27 ország 1840 versenyzője vett részt. Takács Miklós edzőtől megtudtuk, az ajkai sportolók komolyan vették a felkészülést, ott pedig legjobb tudásuk szerint álltak helyt. A 12 esztendős, 2 éve sportoló Koncz Gréta, akinek a mostani az első bajnoki címe, kérdésünkre elmondta, hogy nehéz volt a legjobbak közé kerülni. A sportág azért tetszik neki, mert fizikailag és szellemileg is megdolgoztatja, segít abban, hogy összeszedett legyen, egy dologra koncentráljon, a figyelme ne kalandozzon el. Családja a múlt héten két éremnek örülhetett, ugyanis öccse, a 8 esztendős Áron a fiú csapat tagjaként ezüst érmet szerzett Ráday Kornéllal és Somogyi Bencével. A szombati nap több érmet hozott, Szlotta Blanka és Tróbert Flóra ezüstöt, Erdélyi Virág bronzot szerzett. A kadet leány sanbon rotációs versenyben Czendrei Luca Európa bajnok lett, a leány mini kadet rotációs csapat tagjaként Erdélyi Virág a harmadik helyen végzett. A pénteki nap bizonyult a legnehezebbnek a sportolók számára, akkor az egyéni felnőtt versenyzők küzdöttek egymással.  A kőkemény sanbonos mezőnyben  egyedül Kálmán László végzett dobogós helyen,  ezüst érmes lett a csoportjában. Czendrei Luca a hetedik helyen végzett a katában, Érlaki Roland a legjobb 12 közé jutott katában. Kálmán Lászlótól megtudtuk, a döntőben cseh ellenfelet kapott. - Az első percek arról szólnak, hogy figyeljük a másik módszerét, provokáljuk kicsit, hogy megtudjuk, hogyan reagál - mesélte Laci. - Ekkor is figyelünk saját magunkra. A karate olyan sportág, amiben az elejétől a végéig összeszedettnek kell lenni. Én későn felpörgős tipus vagyok. De ha felpörögtem, akkor viszont megállíthatatlan. Volt már olyan is, hogy az ellenfél 5-0 arányban vezetett, amit én úgy átfordítottam, hogy 5-6 arányban győztem. Máig nem tudom, hogyan csináltam, de sikerült.
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.